Tüm Afrika’nın Dostları Derneği

TADD Blog Haberleri Tüm Afrika'nın Dostları Derneği

Zanzibar

Miyuni'de 100 aileye güneş kiti ve radyo dağıttık. TADD ekibi güneş kitleriyle hayatları değişen ailelerin mutluluğuna ortak oldu...

TADD'lı Sohbetler'in Şubat ayı konuğu Bayram Ali Bayramoğlu

Her ayın ilk çarşamba günü düzenlemiş olduğumuz TADD’lı Sohbetler’in Şubat ayındaki konuğu eski milletvekili Müsiad kurucusu ve iş insanı Bayram Ali Bayramoğlu. 

Yılın ilk genel istişare toplantısı yapıldı

2023 yılının ilk “Genel İstişare Toplantısı” (GİT) TADD gönüllüleri ve Afrikalı öğrenci kardeşlerimizin katılımıyla İstanbul’daki genel merkezimizde gerçekleşti. 

Gambiya

Çok emek var bu işler de, aylar öncesinden başlayan… Arka planda bir ekip, can-hıraş çalışıyor. Bu başkanımızdan, başkan yardımcımıza, yönetim kurulundan, icra kuruluna, gönüllülerimize, dernek çalışanlarımıza ve sosyal medyasından tutun da,  lojistikten, sağlıkçısına, inanılmaz bir performans sergileniyor. Ve siz gönül dostlarımız, cansınız…

Dünyanın Geleceği Afrika

TADD Başkanı Dr. Bilgehan Güntekin, CNN Türk’te yayınlanan ve Cem Seymen’in sunduğu “Üretim Rotası” programına konuk oldu.

Sağlık Organizasyonları ve Eğitimi

Düzenlediğimiz sağlık organizasyonları ile Afrika’da birçok muayene, tedavi ve ameliyat gerçekleştirerek Afrika insanının sağlık sorunlarına çare olmaya gayret ediyoruz. Daha çok insanın sağlık hizmetlerinden faydalanması için siz de dilediğiniz miktarda bağış yaparak ilaç ve tıbbi mazeme desteğinde bulunabilirsiniz.

Güneş Kiti Projesi

Afrika’da henüz elektrik yüzü görmeyen ailelere günlük kesintisiz olarak 13 saat ışık verebilen güneş kiti dağıtarak birçok evi aydınlatmakta, bu sayede gün batımından sonra da sosyal hayatın devamına katkı sağlamaktayız. Güneş kitlerimiz sayesinde evler ışığa kavuşuyor, çocuklar akşamları ders çalışabiliyor.

Ramazan ve Kurban Organizasyonları

“Kurban paylaşınca güzel” sloganıyla 2022 yılında da Afrikalı kardeşlerimizin yanında olduk. 

Kirvem Olur musun?

Afrika'da zorlu hayat şartları altında yaşayan binlerce çocuk maddi imkansızlıklardan dolayı sünnet olamıyor. Afrikalı çocukların sünnet ihtiyaçlarının hijyenik ortamlarda ve yıl boyunca devam edebilmesi için destek verebilirsiniz.

Gıda Yardımı

Dünyanın en büyük ve en fazla nüfus yoğunluğuna sahip ikinci kıtası Afrika, yüzyıllardır devam eden sefalet ve sömürünün esaretinden hâlâ kurtulabilmiş değil. Geniş yüz ölçümü ile üzerinde yaşayan 1 milyarı aşkın nüfusu 54 devlette barındıran Afrika’da 380 milyon insan açlık sınırının altında.

Burs ve Eğitim Desteği

Ülkemizde misafir olarak ağırladığımız öğrenci arkadaşlarımıza hem maddi hem de düzenlediğimiz akademik ve sosyal faaliyetlerle gelişimlerine katkı sağlıyoruz. Ayrıca kıtada gerçekleştirdiğimiz faaliyet ve organizasyonlarla da eğitim konusunda kardeşlerimizin yanında yer alıyoruz. 

Acil Yardım Organizasyonları

Desteklerinizle, Afrika'da meydana gelen afetlerde anında olay yerine intikal ediyor ve gerekli yardımları yapıyoruz.