Tüm Afrika’nın Dostları Derneği

Foto Galeri Tüm Afrika'nın Dostları Derneği

Afrika'dan Kareler

Afrika'dan Kareler

2014 yılında başlayan Afrika serüvenimizden kareler

Sağlık Organizasyonları ve Eğitimi

Sağlık Organizasyonları ve Eğitimi

Düzenlediğimiz sağlık organizasyonları ile Afrika’da birçok muayene, tedavi ve ameliyat gerçekleştirerek Afrika insanının sağlık sorunlarına çare olmaya gayret ediyoruz. Daha çok insanın sağlık hizmetlerinden faydalanması için siz de dilediğiniz miktarda bağış yaparak ilaç ve tıbbi mazeme desteğinde bulunabilirsiniz.

Güneş Kiti Projesi

Güneş Kiti Projesi

Afrika’da henüz elektrik yüzü görmeyen ailelere günlük kesintisiz olarak 13 saat ışık verebilen güneş kiti dağıtarak birçok evi aydınlatmakta, bu sayede gün batımından sonra da sosyal hayatın devamına katkı sağlamaktayız. Güneş kitlerimiz sayesinde evler ışığa kavuşuyor, çocuklar akşamları ders çalışabiliyor.

Ramazan ve Kurban Organizasyonları

Ramazan ve Kurban Organizasyonları

“Kurban paylaşınca güzel” sloganıyla 2022 yılında da Afrikalı kardeşlerimizin yanında olduk. 

Gıda Yardımı

Gıda Yardımı

Dünyanın en büyük ve en fazla nüfus yoğunluğuna sahip ikinci kıtası Afrika, yüzyıllardır devam eden sefalet ve sömürünün esaretinden hâlâ kurtulabilmiş değil. Geniş yüz ölçümü ile üzerinde yaşayan 1 milyarı aşkın nüfusu 54 devlette barındıran Afrika’da 380 milyon insan açlık sınırının altında.

Burs ve Eğitim Desteği

Burs ve Eğitim Desteği

Ülkemizde misafir olarak ağırladığımız öğrenci arkadaşlarımıza hem maddi hem de düzenlediğimiz akademik ve sosyal faaliyetlerle gelişimlerine katkı sağlıyoruz. Ayrıca kıtada gerçekleştirdiğimiz faaliyet ve organizasyonlarla da eğitim konusunda kardeşlerimizin yanında yer alıyoruz. 

Acil Yardım Organizasyonları

Acil Yardım Organizasyonları

Desteklerinizle, Afrika'da meydana gelen afetlerde anında olay yerine intikal ediyor ve gerekli yardımları yapıyoruz. 

25 Mayıs Afrika Günü

25 Mayıs Afrika Günü

25 Mayıs Afrika Günü'ne özel düzenlediğimiz etkinlikte, eğitim, sağlık ve ekonomi alanında Afrika-Türkiye ilişkilerini masaya yatırıldı.

Süt Keçileri

Süt Keçileri

Zorlu Afrika iklim şartlarına uyum sağlayan hayvanların başında keçiler geliyor. Proje sayesinde, Afrika’daki dul ve yetim öncelikli birçok muhtaç aile, bağışladığınız keçilerin sütünü tüketerek veya satarak yeni bir geçim kapısı elde ediyor veya çocuklarının besin ihtiyacını karşılıyor.

Su Kuyuları

Su Kuyuları

Afrika’nın en büyük ihtiyacı olan temiz ve içilebilir su kaynaklarına yönelik faaliyetlerimiz Uganda, Çad, Sudan, Kamerun, Tanzanya ve Etiyopya’da devam etmektedir. Klasik tulumbalı su kuyuları, çoklu musluklu çeşmeler ve güneş enerjili su dağıtım sistemleri derneğimizin temiz suya ulaşımda başvurduğu çözümler arasındadır.

Tarım Projeleri

Tarım Projeleri

Dünyada ekilebilir tarım alanlarınınım üçte biri Afrika kıtasında olmasına ragmen, 400 milyon insan açlık sınırında yaşıyor. Su projeleri ile birlikte tohum ve zirai deneyim paylaşımında bulunduğumuz Afrikalı kardeşlerimizin kısa sürede verimli topraklarda çok iyi sonuçlar aldığına şahit oluyoruz. Siz de Afrika’daki tarım faaliyetlerimize dilediğiniz miktarda bağış yaparak destek olabilirsiniz.

Yetim Desteği

Yetim Desteği

Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Afrika’da da binlerce yetim ve muhtaç aile yaşıyor. “Yetim- Muhtaç Aile”projemizle, evlerinde veya yetimhanelerdeki yüzlerce yetim ve fakir çocuğun bakımını üstlenmekteyiz.