Tüm Afrika’nın Dostları Derneği

Su ve Kuyu Projeleri

Afrika’nın en büyük ihtiyacı olan temiz ve içilebilir su kaynaklarına yönelik faaliyetlerimiz Uganda, Mali, Sudan, Kamerun'da devam etmektedir. Klasik tulumbalı su kuyuları, çoklu musluklu çeşmeler ve güneş enerjili su dağıtım sistemleri derneğimizin temiz suya ulaşımda başvurduğu çözümler arasındadır.

Ülkesine, bölgesine ve kuyunun derinliğine göre rakamlar değişmekle beraber, Afrika’da bir kuyu maliyeti 3.000$ ile 11.000$ arasında. Ayrıca dilediğiniz miktarda su projeleri için bağışta bulunabilirsiniz.

Bir kuyunun maliyeti karşılandığında hiç vakit kaybetmeden açılışı gerçekleştirilmektedir. Daha önce açıldığı halde zamanla âtıl kalmış kuyuların rehabilitasyonunu da gerçekleştiren derneğimiz, kendi açtığı su kuyularının düzenli olarak bakımını yapmaktadır.

SU KUYULARI HAKKINDA ÖZET BİLGİ:

- Afrika’da açtığımız su kuyularıyla binlerce ailenin temiz ve içilebilir suya kavuşmasını sağlıyoruz.
- Uganda, Çad, Sudan ve Kamerun’da kesintisiz devam eden su kuyusu projelerimize, siz de istediğiniz miktarda bağışta bulunarak, “TADD BAĞIŞÇILARI” olarak açılan kuyularda isminizin okunmasını da sağlayabilirsiniz.
- Kendinizin veya istediğiniz kişinin ismini verebileceğiniz su kuyusu, ortalama 2 ay içinde tamamlanarak açılış videoları (whattsapp/e-mail ile) tarafınıza gönderilmektedir.
- Kuyunuz hakkında kaç kişinin faydalanacağından konumuna kadar bilgi verilmektedir.
- Açılan kuyuların periyodik kontrolü/bakımı da sağlanmaktadır.

ÜLKELER ve FİYATLAR:

- Orijinal Su kuyusu fiyatları Afrika’daki ülkelere göre (derinlik, malzeme vb.) 3.000 $’dan (ABD doları) 11.000 $’a kadar değişmektedir.
- Tadilat kuyusu fiyatı ise 1000$’dır (eski kuyuların tamir edilerek aktif hale getirilmesi).
- Uganda: 3000 $
- Kamerun 3.000 $
- Mali : 3000 $
- Sudan: 11.000 $
- GÜNEŞ ENERJİLİ : 4.500$
- TADİLAT KUYUSU: 1000 $