Tüm Afrika’nın Dostları Derneği

Bizden Haberler Tüm Afrika'nın Dostları Derneği

Zanzibar

Miyuni'de 100 aileye güneş kiti ve radyo dağıttık. TADD ekibi güneş kitleriyle hayatları değişen ailelerin mutluluğuna ortak oldu...

TADD'lı Sohbetler'in Şubat ayı konuğu Bayram Ali Bayramoğlu

Her ayın ilk çarşamba günü düzenlemiş olduğumuz TADD’lı Sohbetler’in Şubat ayındaki konuğu eski milletvekili Müsiad kurucusu ve iş insanı Bayram Ali Bayramoğlu. 

Yılın ilk genel istişare toplantısı yapıldı

2023 yılının ilk “Genel İstişare Toplantısı” (GİT) TADD gönüllüleri ve Afrikalı öğrenci kardeşlerimizin katılımıyla İstanbul’daki genel merkezimizde gerçekleşti. 

Afrika Ekonomi Zirvesine Doğru - 2

Senegal'daki iş fırsatlarını konuşacağımız özel toplantımıza online olarak zoom üzerinden katılabilirsiniz.

"Güneş Enerjili Su Dağıtımı ve Tarım" projemizin ikincisi tamamlandı

Güneş Enerjili Su Dağıtım Sistemi projemiz ile bazı kareler tarih olurken bazı kareler tarihe geçiyor. 

TADD, 2017 Ramazan Ayında da Afrikalı kardeşlerimizi yalnız bırakmadı

TADD kuruluşundan bu yana her yıl olduğu gibi 2017 Ramazan Ayında da Afrikalı kardeşlerimizi yalnız bırakmadı.

Afrika'da süt keçileriyle değişen hayatlar

Zorlu Afrika iklim şartlarına uyum sağlayan hayvanların başında keçiler geliyor. Proje sayesinde, Afrika’daki dul ve yetim öncelikli birçok muhtaç aile, bağışladığınız keçilerin sütünü tüketerek veya satarak yeni bir geçim kapısı elde ediyor veya çocuklarının besin ihtiyacını karşılıyor.

TADD'dan Sudan'a acil barınma desteği!

Tüm Afrika’nın Dostları Derneği olarak Sudanlı kardeşlerimize “Barınma Desteği”nde bulunarak, bu zor günlerinde yanlarında oluyoruz.

TADD Sel Felaketinden Etkilenen Binlerce Kardeşimizin Yanında

Şiddetli muson yağmurları, her sene olduğu gibi bu sene de yıkıcı bir şekilde Uganda’yı vurdu. Nehirlerin taşmasıyla meydana gelen sel felaketinde Mbale şehrindeki onlarca insan hayatını kaybetti. Birçok aile mahsur kaldı, evler ve okullar ile elektrik hatları, su kaynakları ve yollar gibi hayati altyapıların tümü hasar gördü. Bölge halkının birkaç gün içinde yiyecekleri tükenme tehdidi ile karşı karşıya.

Başkan Dr. Bilgehan Güntekin mesleki eğitim öğretmenleri yetiştiren okulu ziyaret etti.

Başkanımız Dr. Bilgehan Güntekin, Jinja’da mesleki eğitim öğretmenleri yetiştiren "Busoga International Polytechnic" okulunu ziyaret etti.

2022 KURBAN ORGANİZASYONU

2022 KURBAN ORGANİZASYONU

Afrika ışığa kavuşsun diye !

Afrika Kıtası’nın yarısından çoğu gün bittikten sonra karanlığa gömülüyor. TADD ekipleri, bayramın hemen ertesinde, çalışmalarına ara vermeden Afrika’daki kardeşlerimiz için umut ışığı olmaya devam ediyor.