Tüm Afrika’nın Dostları Derneği

Süt Keçisi

Zorlu Afrika iklim şartlarına uyum sağlayan hayvanların başında keçiler geliyor. Proje sayesinde, Afrika’daki dul ve yetim öncelikli birçok muhtaç aile, bağışladığınız keçilerin sütünü tüketerek veya satarak yeni bir geçim kapısı elde ediyor veya çocuklarının besin ihtiyacını karşılıyor.

 

Siz hayırseverlerin destek verdiği bu projenin anlamı Afrika insanı için çok büyük. Aramızdaki dostluk bağlarını kuvvetlendirmesi açısından da oldukça önemli olan süt keçisi projesiyle, kilometrelerce uzakta iyilik bağı ile bir kardeş aile edinmenin tarifsiz mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Süt Keçisi Projesi, Afrika şartlarına uyum sağlayabilecek ve ekonomik potansiyeli olan hayvanların tespit edilerek, bu hayvanların bölge ülkelerinde yetiştirilmesini hedeflediğimiz çalışmanın önemli bir parçasını oluşturuyor.

Keçi Dağıtımına dair önemli not: Sahra altı Afrika'da hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla "Keçi Dağıtım Projemiz" ülkeden ülkeye farklılık gösterebilmektedir. Proje kapsamında dağıtımlarımız kardeşlerimizin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmesi için; tek süt keçisi, bir dişi bir erkek keçi, iki dişi bir erkek keçi olmak üzere verilmektedir.