Tüm Afrika’nın Dostları Derneği

TADD EKİBİ UGANDA İÇİN YOLA ÇIKIYOR !

TADD EKİBİ UGANDA  İÇİN YOLA ÇIKIYOR !

Tüm Afrika'nın Dostları Derneği (TADD); Türk İşbirliği  Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteği ile gerçekleştireceği organizasyonla Uganda’daki yüzlerce kişiye sağlık hizmeti götürecek.

27 Ekim - 05 Kasım tarihleri arasında Uganda’nın Jinja şehri ve çeşitli bölgelerine çıkarma yapacak olan TADD, yardım eli bekleyen Ugandalı kardeşlerimizin hayatına dokunacak.
Genel Cerrahi, Plastik Cerrahisi, KBB, Üroloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum ile branşlarında hizmet verecek olan gönüllü hekimler, muayene hizmetlerinin yanı sıra çeşitli branşlarda ameliyatlar gerçekleştirecek.
Sağlık organizasyonu kapsamında, ülkedeki yerel sağlık personeline TADD üyesi doktorlar tarafından eğitim verilerek mesleki yetkinlikleri de artırılacaki.
Başkanımız Dr. Bilgehan Güntekin, dost ve kardeş ülke Uganda’nın özellikle acil sağlık hizmeti beklenen branşlarda faaliyet gösterileceğini ifade ederken, bağışçıların www.tadd.org.tr web adresimizde bulunan “İlaç ve Tıbbi Malzeme” başlığından yardımda bulunabileceklerini söyledi.

Yorum Yap

Bağış Seçenekleri