Tüm Afrika’nın Dostları Derneği

TADD'LI SOHBETLER

TADD'LI SOHBETLER

Bayram Ali Bayramoğlu; “En büyük cömertlik bilgiyi paylaşmaktır”

Her ayın ilk Çarşamba günü düzenlenen “TADD’lı Sohbetler”in Şubat ayı konuğu, eski milletvekili MÜSİAD Kurucusu ve iş insanı Bayram Ali Bayramoğlu oldu. Yoğun katılım ve sıcak bir ortamda gerçekleşen söyleşide “Türkiye’de Öğrenci Olmak” başlığının üzerinde duruldu. 

Bayram Ali Bayramoğlu; güzel hikaye, söz ve hatıralarla süslediği konuşmasında, öğrencilerin gelecek planlamaları ile ilgili önemli tavsiyelerde bulundu.
“Türkiye’de mezun olduktan sonra nasıl bir misyon edinmeniz lazım? Hangi donanımla ülkenize gidip hangi sorumlulukları alacaksınız? Öğrenim sırasındaki duyarlılığı  devam ettirebilecek misiniz?” sorularını yönelten Bayramoğlu, “Gidip sizden sonraki nesillerin geleceğine katkı yaptıktan sonra üzerinize düşeni yapmış olursunuz. Hedefiniz ve gelecek planlamanızda bu bilinç yoksa,  gidilen yol hiçbir yere çıkmaz. Yapmanız gereken öğrendiklerinizi öğretmek ve öğrendiğimiz gibi yaşamak” dedi. 

ÖNCE İNSAN KAYNAĞI !

Herkes tarafından bilinen “Afrika’nın zengin kaynakları” konusuna da değinen Bayramoğlu, “Bu kaynakları harekete geçirecek inanç ve bilgi olmadıktan sonra ne işe yarar? İnsanların kurtuluşuna fayda etme düşünceyile eğitiminizi tamamlarsanız, ülkenizin geleceğine ışık yakmış olursunuz. En büyük cömertlik, öğrendiğinizi başka insanlara öğretmektir” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’de Öğrenci Olmak” konulu bu ayki “TADD’lı Sohbetler”de Bayram Ali Bayramoğlu’na eşlik eden TADD Başkanı Dr. Bilgehan Güntekin ise, “Kardeşiniz olarak her zaman yanınızdayız” diyerek derneğin misyonuna değinirken, “Öğrenmeyi talep etmezseniz hiçbir şey öğrenemezsiniz. Verilen bilgileri süzgeçten geçirin ve bu bilgileri nerede kullanacağınızı planlayın” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Bağış Seçenekleri